Czy wyniki TSH są w normie?

Witam , mam 26 lat , moje wyniki : TSH : 3,310 uIU/ml ( laboratorium :0,27-4,20 ) fT4 : 14,2 pmol/l ( laboratorium: 12 -22,0) anty-TPO : < 9,0 IU/ml ( laboratorium< 34,0) Jak interpretować wynik ? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wyniki badań hormonów tarczycowych i przeciwciał zawsze należy korelować z objawami klinicznymi i wywiadem zebranym od pacjenta.

Niemniej poziom TSH, fT3 i fT4 jest u Pani w normie, choć jeżeli występują dolegliwości charakterystyczne dla chorób tarczycy, to warto zwrócić uwagę na TSH. U młodych kobiet, w wieku prokreacyjnym, poziom hormonu tyreotropowego nie powinien przekraczać 3,00 mIU/ml. Więcej o badaniach hormonalnych gruczołu tarczowego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hormony-tarczycy-rodzaje-badanie.

Przeciwciała anty-TPO nie powinny występować we krwi osób zdrowych, dlatego że ich obecność wskazuje na choroby autoimmunologiczne tarczycy – np. chorobę Hashimoto. U Pani nic nie wskazuje na nie. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/przeciwciala-anty-tpo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.