Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wyniki TSH są w normie?

Witam , mam 26 lat , moje wyniki : TSH : 3,310 uIU/ml ( laboratorium :0,27-4,20 ) fT4 : 14,2 pmol/l ( laboratorium: 12 -22,0) anty-TPO : < 9,0 IU/ml ( laboratorium< 34,0) Jak interpretować wynik ? Pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT 7 miesięcy temu

Badania krwi - limfocyty

Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wyniki badań hormonów tarczycowych i przeciwciał zawsze należy korelować z objawami klinicznymi i wywiadem zebranym od pacjenta.

Niemniej poziom TSH, fT3 i fT4 jest u Pani w normie, choć jeżeli występują dolegliwości charakterystyczne dla chorób tarczycy, to warto zwrócić uwagę na TSH. U młodych kobiet, w wieku prokreacyjnym, poziom hormonu tyreotropowego nie powinien przekraczać 3,00 mIU/ml. Więcej o badaniach hormonalnych gruczołu tarczowego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hormony-tarczycy-rodzaje-badanie.

Przeciwciała anty-TPO nie powinny występować we krwi osób zdrowych, dlatego że ich obecność wskazuje na choroby autoimmunologiczne tarczycy – np. chorobę Hashimoto. U Pani nic nie wskazuje na nie. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/przeciwciala-anty-tpo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy