Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie wyniki mogą świadczyć o problemach z tarczycą?

Czy takie wyniki mogą świadczyć o problemach z tarczycą? Badania robiłam dwa miesiące temu, czy trzeba je powtórzyć? TSH: 5,137 FT3: 3,340 FT4: 1,225 Anty TPO: 1,093
KOBIETA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

proszę skonsultować się z endokrynologiem – powinny wystarczyć badania wykonane 2 miesiące temu. Ma Pani nadmiernie podniesiony poziom tyreotropiny (górna granica normy dla TSH to 4,2 mU/l) przy jednoczesnym niedostatku hormonu fT4. Może to wskazywać na niedoczynność tarczycy. Proszę zapoznać się z naszymi artykułami: https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszone-tsh-przyczyny-niskie-tsh oraz https://portal.abczdrowie.pl/t4-i-ft4. Wynik przeciwciał anty-TPO należy skorelować m.in. z normami laboratoryjnymi, płcią oraz wiekiem badanego. Niestety nie ma jednolitych wartości referencyjnych. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej o anty-TPo dowie się Pani z tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/przeciwciala-anty-tpo.

Proszę pamiętać, że niedoczynność tarczycy wymaga leczenia – jest to choroba przewlekła, która negatywnie wpływa nie tylko na sam gruczoł tarczowy, ale cały organizm chorego, prowadząc do wielu zaburzeń. Dlatego nie należy bagatelizować choroby. Proszę zapoznać się z naszą infografiką: https://zywienie.abczdrowie.pl/5-prostych-i-naturalnych-sposobow-na-detoks-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy