Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wszystko wskazuje na to, że nie ma Pani powodu do obaw – w I trymestrze TSH powinno mieścić się w granicach 0,1–2,5 mIU/l u kobiet, które przed zajściem w ciąże nie miały problemu z gruczołem tarczowym. One powinny kontrolować poziom TSH trzykrotnie w ciągu ciąży, ponieważ normy dla każdego trymestru są inne.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tsh-w-ciazy-niskie-stezenie-wysokie-stezenie.

W II trymestrze ciąży TSH powinno oscylować 0,2–3 mIU/l, natomiast po 7. miesiącu poziom tyreotropiny powinien wynosić minimalnie 0,3 a maksymalnie 3,00 mU/l. Kobiety, które przed zajściem w ciążę cierpiały z powodu chorób tarczycy, np. niedoczynności gruczołu tarczowego czy choroby Hashimoto, powinny kontrolować pozom TSH nawet raz w miesiącu przez cały okres ciąży, bo zbyt wysoki lub zbyt niski poziom hormonu może nieść za sobą szereg powikłań dla ciąży lub rozwijającego się płodu.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-w-ciazy-czynniki-ryzyka-objawy-wplywa-na-matke-i-dziecko.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy