Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy hormonalne kobiet

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

Pani TSH wskazuje na niedoczynność tarczycy – w II trymestrze wartość tego hormonu nie powinna przekraczać 3,00 mIU/l. Nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołu tarczowego zdarza się stosunkowo często – nawet u ciężarnych, które wcześniej nie cierpiały z powodu chorób tarczycy.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/tsh-w-ciazy-niskie-stezenie-wysokie-stezenie.

Ponieważ tarczyca ma niebagatelny wpływ na rozwój płodu i ciążę, sugeruję, by nie zwlekała Pani z wizytą u lekarza – może zadecydować o leczeniu hormonalnym, bądź skieruje Panią na szerszą diagnostykę (mam na myśli pozostałe hormony tarczycy, a także USG gruczołu tarczowego).

Więcej na ten temat w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-w-ciazy-czynniki-ryzyka-objawy-wplywa-na-matke-i-dziecko.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy