Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam brać niższą dawkę leków?

Witam jestem w ciąży biorę euthyrox 75.Na początku ciąży miałam wynik 5,47 teraz po 2miesiacach spadło mi do 1,72 czy powinnam brać niższą dawkę leków ?
KOBIETA, 26 LAT 6 miesięcy temu

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dla każdego trymestru ciąży są wyznaczone inne normy stężenia TSH we krwi. W I trymestrze fizjologicznie najniższy poziom tego hormonu przypada na 10.-12. tydzień ciąży, a normy dla pierwszych 3 miesięcy mieszczą się w granicach 0,1-2,5 mIU/ml. W II trymestrze jest to 0,2-3,00 mIU/ml, zaś od 7. miesiąca ciąży normy te wahają się od 0,3-3,00 mIU/ml. Odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/tsh-w-ciazy-niskie-stezenie-wysokie-stezenie.

Zatem w Pani przypadku normy nie zostały przekroczone, ale proszę pamiętać, by kontrolować poziom hormonu, ponieważ w zaburzeniach pracy tarczycy w okresie ciąży konieczne jest wykonywanie badań kontrolnych raz w miesiącu. Niewykluczone, że będzie potrzebna korekta dawki lewotyroksyny.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-w-ciazy-czynniki-ryzyka-objawy-wplywa-na-matke-i-dziecko.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy