Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bez podanych norm laboratoryjnych oraz informacji dodatkowych w postaci np. towarzyszących Pani dolegliwości czy ogólnego stanu zdrowia, stanowiących obraz kliniczny pacjenta, trudno interpretować wyniki badań laboratoryjnych. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/normy-tsh-charakterystyka-badania-kiedy-wykonac-badanie-normy.

Natomiast na pierwszy rzut oka wydaje się, że poziom hormonu TSH jest w normie – u młodych kobiet, w wieku prokreacyjnym, powinien oscylować w granicach 3,00 mIU/ml. Do innych hormonów nie sposób się odnieść, ponieważ nie wspomina Pani, czy badaniu podlegał hormon fT3 czy fT4. Zachęcam do lektury naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/hormony-tarczycy-rodzaje-badanie.

Sformułowanie, które budzi Panią wątpliwości pewnie odnosi się do norm laboratoryjnych dla poszczególnych etapów ciąży. W każdym trymestrze ciąży należy co najmniej raz zbadać poziom TSH, a normy dla jego stężenia są inne dla poszczególnych etapów ciąży. Stąd też z pewnością adnotacja o ciąży. Jeśli jest Pani zainteresowana, to szerzej o TSH w ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tsh-w-ciazy-niskie-stezenie-wysokie-stezenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy