Dlaczego mam te obrzęki nóg?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu zaczęłam się niepokoić z powodu obrzęku nóg oraz nadmiernej ilości siniaków, od zawsze zastanawiałam się jak to możliwe ze nie mam zarysu kostek, kolan itd w przypadku kiedy w mojej rodzinie z obu stron nikt nie ma takiego problemu. Nie jestem również otyła. Zawsze bardzo odbijają mi się wszelkie szwy od spodni i skarpetek. Bardzo proszę o rade gdzie udać się aby otrzymać pomoc. Z góry dziękuję :)

Obrzęki nóg mogą mieć różnorodne przyczyny. Najczęściej wiążą się z niewydolnością żylną (mogą towarzyszyć im: pajączki naczyniowe, uczucie ciężkich nóg). Innymi przyczynami mogą być uszkodzenie funkcji nerek (oceniamy poziom kreatyniny i eGFR) lub niewydolność serca (w tym przypadku występują tzw. "obrzęki ciastowate" - po uciśnięciu pozostaje dołeczek, jak w cieście). Inną przyczyną mogą być obrzęki limfatyczne. Proponuję w pierwsze kolejności udać się do lekarza internisty lub rodzinnego, który pokieruje Panią na właściwe tory diagnostyki.