Czy taki obrzęk może mieć związek z zakrzepicą?

Mój tata od kilku dni ma obrzęk prawej nogi w obszarze do kostki - obrzęk zwiększa się w ciągu dnia i nieco małej po nocy. Wykonano badania krwi które pokazały podwyższony poziom D dimerów - 750. Czy można już przypuszczać problemy zakrzepowe i czy warto udać się na sor choćby celem pilnego wykonania USG kończynyn dolnej - oczekiwanie na wizytę prywatną może chwilę zająć stąd czy nie lepiej dmuchać na zimne ?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 11 miesięcy temu

SOR nie służy do wykonywania badań obrazowych, należy o tym pamiętać. Sugeruję zgłosić się do POZ, lekarz rodzinny pokieruje pacjenta dalej, jeśli uzna, że takie postępowanie jest zasadne.