Czy mam objawy zakrzepicy?

Mam bóle lewej nogi, ale nie jest ona obrzęknięta ani czerwona, kiedy założę kompresyjne rajstopy jest dobrze. Wyniki nadań w normie WBC5.70/RBC4.73/HGB14.5/HCT42.2 PLT299 witamina b12-532 Badanie doppler dopiero możliwe za 3tygodnie. Może wystąpić zakrzepica? Mam bóle w klatce piersiowej i bol języka ale możliwe ze to od helicobacter który stwierdzono i stanu zapalnego żołądka I dwunastnicy

Diagnostyka chorób zakrzepowo- zatorowych to opiera się na badaniach obrazowych (USG Doppler, TK z kontrastem), podwyższone bywa stężenie D-dimerów (jest to jednak wskaźnik niespecyficzny). Przy określeniu pochodzenia bólu w klatce piersiowej sugeruję wykonanie RTG oraz EKG. Izolowany ból kończyny, który łatwo ustępuje rzadko świadczy o chorobie na tle zakrzepowo- zatorowym. Ból języka może wynikać z niedoborów żelaza i witaminy B12 (np. z powodu zaburzeń wchłaniania)- proszę oznaczyć stężenia w surowicy krwi.