Czy to może być zakażenie?

Witam. 2 dni temu wbiłam w stopę 4,5cm gwóźdź, w nocy pojechałam na SOR, ból nie do wytrzymania. Dostałam szczepionkę przeciw tężcowi, opatrunek. Na 2 dzień nie mogłam stanąć na nogę, duży obrzęk i rumień u góry stopy. Lekarz rodzinny powiedział, że wdała się infekcja. Robię okłady i biorę antybiotyk. Dziś po pobudce, rumień i opuchlizna aż do kostki, na nogę nie stanę, czy to może być zakażenie?

Lek. Bianka Małczuk

Witam,

Przyczyną opuchlizny i rumienia może być zakażenie. Co prawda otrzymała Pani antybiotyk, więc została Pani potencjalnie zabezpieczona przed rozwojem zakażenia. Może się jednak zdarzyć, że konieczna będzie zmiana antybiotyku i/lub chirurgiczne oczyszczenie rany. Wskazana jest ponowna konsultacja lekarska.

Pozdrawiam serdecznie