Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 7 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie hemoroidów metodą Barrona: Pytania do specjalistów

Uczucie pieczenia po zabiegu gumkowania hemoroidów

Jestem tydzień po 3 zabiegu gumkowania hemoroida - wcześniejsze dwa zabiegi przeszły dobrze a po tym trzecim przy wypróżnianiu mam uczucie pieczenia - czy to normalne po tygodniu? Wcześniej tak nie było

Czy może to być nawrót choroby?

Od kilku dni poczułem szczypanie w odbytnicy, po zaparciu, zaaplikowałem czopek Proktosedon i wyczułem głęboko w odbytnicy kilka małych grudek wielkości ziarenek piasku, większych i mniejszych, które przemieszczają się pod skórą, kilka z nich przy ucisku daje ból. Miałem kiedyś usuwane hemoroidy przez gumkowanie, czy to może być nawrót choroby?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może znaczyć ten ból po zabiegu gunkowania żylaków odbytu?

We wtorek przeprowadzono u mnie zabieg gumkowania hemoroidów, założono dwie gumki. Po zabiegu czułam dyskomfort jednak nie był aż tak dokuczliwy. Od czwartku ból się nasilił w wewnętrznej części lewej strony odbytu. Żadna pozycja leżenia, stania czy chodzenia nie przynosi... We wtorek przeprowadzono u mnie zabieg gumkowania hemoroidów, założono dwie gumki. Po zabiegu czułam dyskomfort jednak nie był aż tak dokuczliwy. Od czwartku ból się nasilił w wewnętrznej części lewej strony odbytu. Żadna pozycja leżenia, stania czy chodzenia nie przynosi ulgi.Tabletki przeciwbólowe zaczynają działać około dwóch godzin od zastosowania ( zaczynałam od pyralgina, teraz stosuje ketanol 100). Wczoraj byłam u lekarza który przeprowadził zabieg. Badanie było przeprowadzone Tylko zewnętrznie. Lekarz nie stwierdził nieprawidłowości ani stanu zapalnego.powiedział również że żylaki odbytu nie bolą więc ból może mieć inne pochodzenie. Otrzymałam zlecenie nasiadòwek z wyciągiem z kory dębu w letniej wodzie, oczywiście z zakażeń kucania. Jest niedziela a ja nadal nie czuje poprawy.Nie chcę cały czas zażywać silnych leków przeciwbólowych. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy to możliwe, że gumki odpadły?

Dzień dobry. Jestem drugi dzień po zabiegu gumkowania hemoroidow. Miałam zakładane 2 gumki. Wczoraj przez większość dnia odczuwalam tępy bol o średniej intensywności, dzisiaj rano wyproznilam się i ból ustal. Czy to możliwe że gumki odpadły? Nie mam już też... Dzień dobry. Jestem drugi dzień po zabiegu gumkowania hemoroidow. Miałam zakładane 2 gumki. Wczoraj przez większość dnia odczuwalam tępy bol o średniej intensywności, dzisiaj rano wyproznilam się i ból ustal. Czy to możliwe że gumki odpadły? Nie mam już też uczucia pelnosci w odbycie. Nie widziałam żadnych gumek w toalecie, było trochę krwi wokół stolca.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy to jest normalne po gumkowanie żylaków odbytu?

Witam! Jestem 13 dni po gumkowaniu hemoroidów. Gumkowany był jeden i założona na niego była 1 opaska. Pierwsze dni po gumkowaniu nie wypadał on w ogóle po około 11 dniach, jest cały czas poza kanałem odbytu. Nie da się go... Witam! Jestem 13 dni po gumkowaniu hemoroidów. Gumkowany był jeden i założona na niego była 1 opaska. Pierwsze dni po gumkowaniu nie wypadał on w ogóle po około 11 dniach, jest cały czas poza kanałem odbytu. Nie da się go odprowadzić palcem, gdyż wypada znowu. Czy jest to normalne? Czy wciąż nie oddzielił się on od podstawy i muszę na to czekać? Sporadycznie przy wypróżnieniu wystepuje delikatne krwawienie, czuć delikatny ból w odbycie ale nie jest on nieznośny. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy taki stan jest normalny po zabiegu gumkowania?

Witam. Jestem po zabiegu gumkowania hemoroidu. Mam problem taki, że gumką ciągle siedzi a od zabiegu minęło 10 dni. Mam pewność że jest ponieważ samemu smaruje się lignokainą i go wyczuwam pod palcem. Byłem u proktolog a 3 dni temu... Witam. Jestem po zabiegu gumkowania hemoroidu. Mam problem taki, że gumką ciągle siedzi a od zabiegu minęło 10 dni. Mam pewność że jest ponieważ samemu smaruje się lignokainą i go wyczuwam pod palcem. Byłem u proktolog a 3 dni temu i powiedział że wszystko jest ok, ale ten czas mnie zaczyna niepokoić. Czy to jest normalne?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak duże jest ryzyko poważnych powikłań po tym zabiegu?

Dzień dobry. Chciałem dowiedzieć się, jak duże jest ryzyko poważnych powikłań po zabiegu gumkowania hemoroidów. W internecie znalazłem różne niejasne informacje. Z jednej strony ma to być bezpieczna metoda, a z drugiej- czytałem wypowiedzi osób, że odczuwały po gumkowanie bardzo... Dzień dobry. Chciałem dowiedzieć się, jak duże jest ryzyko poważnych powikłań po zabiegu gumkowania hemoroidów. W internecie znalazłem różne niejasne informacje. Z jednej strony ma to być bezpieczna metoda, a z drugiej- czytałem wypowiedzi osób, że odczuwały po gumkowanie bardzo silny ból, niektórzy musieli trafić do szpitala i byli operowani z powodu powikłań. Będę wdzięczny za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego odczuwam swędzenie odbytu?

Witam, od dłuższego czasu cierpie na swędzenie odbytu, nasilające się głównie po podcieraniu. Myślałem, że problem tkwi w hemoroidach, jednak zostały usunięte poprzez gumkowanie, niestety problem nadal występuje. Miałem również anoskopie i rektoskopie, wszystko jest okej. W czym może jeszcze tkwić przyczyna?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Andrzej Kluciński
Dr n. med. Andrzej Kluciński
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy stosowanie tych leków jest przeciwwskazaniem do zabiegu żylaków odbytu?

Dzień dobry. Prawdopodobnie niedługo będę miał zabieg gumkowania hemoroidów. Przyjmuję propranolol i alprazolam. Czy stosowanie tych leków jest przeciwwskazaniem do zabiegu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy ciąża jest przeciwwskazaniem do zabiegu żylaków odbytu?

Witam, Jestem umówiona na zabieg gumkowania hemoroidów za miesiąc, jednak podejrzewam, że mogę być w ciąży. Nie chciałabym przekładać wizyty. Czy ciąża jest przeciwwskazaniem. ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy zabieg na żylaki odbytu mógł mieć wpływ na poziom PSA?

Mam 70 lat. W miesiącu maju miałem przeprowadzony zabeg usunięcia 4 spolotów hemoroidów w dwóchm okresach przez gumkowanie. W w połowie miesiąca czerwca zrobiłem badanie PSA i wynik wyszedł 2,81. Nadmieniam, że mam powiekszony gruczoł ico roku robię badania na... Mam 70 lat. W miesiącu maju miałem przeprowadzony zabeg usunięcia 4 spolotów hemoroidów w dwóchm okresach przez gumkowanie. W w połowie miesiąca czerwca zrobiłem badanie PSA i wynik wyszedł 2,81. Nadmieniam, że mam powiekszony gruczoł ico roku robię badania na prostatę i PSA było zawsze było w granicach 1,3 - 1,5 . W zwiazku z powyszżym mam pytanie czy na podwyższone PSA mógł mieć wpływ zabieg na hemoroidy. ZA odpowoedź z góry dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy takie objawy po gumkowaniu są normalne?

Witam ! 9 dni temu (czwartek) miałem zabieg gumkowania 3 hemoroidów na raz. Lekarz założył po 2 gumki na każdego. Hemoroidy nie za duże (2 stopień). Objawy bólowe trwały w dzień zabiegu, na drugi dzień tj. piątek również był ból... Witam ! 9 dni temu (czwartek) miałem zabieg gumkowania 3 hemoroidów na raz. Lekarz założył po 2 gumki na każdego. Hemoroidy nie za duże (2 stopień). Objawy bólowe trwały w dzień zabiegu, na drugi dzień tj. piątek również był ból, podczas pierwszego stolca w piątek wypadła jedna gumka, w sobotę nic mnie już nie bolało, natomiast w nocy z soboty na niedziele w środku nocy rwanie z 3-4 godziny no i już od tamtej pory po dzień dzisiejszy zero bólu. Krwawienie przy wypróżnianiu miałem przez jakieś 5 dni od zabiegu. No ale do sedna niepokoi mnie fakt, że przy wypróżnianiu przy lekkim parciu wychodzi mi delikatnie hemoroid z lewej strony, nie tak mocno jak kiedyś ale sam fakt, że po gumkowaniu wychodzi jest normalny ? No i kwestia samych gumek, minęło 9 dni i jeszcze ich nie namierzyłem w toalecie i zaczynam mieć paranoje czy aby napewno miałem je założone, czy jak hemoroidy odpadają to jest to odczuwalne, widoczne w kale ? Są jakieś objawy bólowe itd ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Kiedy można jeździć rowerem po usunięciu hemoroidów?

Jestem 2 tygodnie po gumkowaniu hemoroidów. Wszystko poszło bez problemów. Lekarz zabronił mi jednak jeżdżenia na rowerze, ale nie zapytałam jak długo? Czy już mogę zacząć jeździć? Oczywiście są to przejażdżki rekreacyjne.

Jak długo trwa gojenie po operacji żylaków odbytu?

Dzień dobry, Mam planowany zabieg gumkowania hemoroidów 3 tygodnie przed weselem. Czy do tego czasu wszystko się już wygoi, czy lepiej przełożyć na termin po weselu? Nie chciałabym mieć ograniczeń związanych z jedzeniem i piciem alkoholu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy można jakoś samemu stwierdzić, czy gumkowanie metodą Barrona jest prawidłowe?

Witam. Czy można w jakiś sposób samemu ocenić, czy gumka założona metodą Barrona zsunęła się? Mam obawy, że tak się stało po pierwszym wypróżnieniu, gdyż dyskomfort praktycznie zniknął.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy jest możliwe silne krwawienie po założeniu gumek Barrona?

Czy jest możliwe silne krwawienie w 9 dniu od założenia gumek Barrona, czy mogły już odpaść te hemoroidy ( były 2 gumki

Dlaczego odczuwam pieczenie po usunięciu hemoroidów?

Witam, Jestem 4 tygodnie po gumkowanie hemoroidów. Od czasu gumkowanie, po każdym wyróżnieniu czuję piekący ból, raz słabszy, raz mocniejszy. W ciągu tego miesiąca mogłam może tylko 5 dni normalnie siedzieć. Poza tym, nie ma szans.. Jazda samochodem także jest bardzo uciążliwa. Czy to normalne, czy powinnam skonsultować się z lekarzem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co zrobić po zabiegu żylaków metodą Barrona?

Jestem po zabiegu barrona,gumka została załozona blisko wyjscia z odbytu bo tam byl hemoroid, lekarz uprzedzil mnie ze moze on wypadac lecz nie moge go wcisnac i juz trzeci dzien wystaje,co robic?

Gumkowanie hemoroidów a rezygnacja z seksu analnego

dzisiaj miałem gumkowanie hemoroidow metodą Barrona- chciałbym zapytac jak dlugo muszę zrezygnowac z uprawiania seksu analnego- jestem gayem...mam 55lat...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego boli mnie brzuch po gumkowaniu hemoroidów?

Witam,wczoraj przeszłam gumkowanie hemoroidow czy to normalne ,że strasznie boli mnie brzuch i mimo,że biorę ketanol i ciągle czuję ból
odpowiada 2 ekspertów:
 Pawe Żmuda-Trzebiatowski
Pawe Żmuda-Trzebiatowski
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Patronaty