Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki stan jest normalny po zabiegu gumkowania?

Witam. Jestem po zabiegu gumkowania hemoroidu. Mam problem taki, że gumką ciągle siedzi a od zabiegu minęło 10 dni. Mam pewność że jest ponieważ samemu smaruje się lignokainą i go wyczuwam pod palcem. Byłem u proktolog a 3 dni temu i powiedział że wszystko jest ok, ale ten czas mnie zaczyna niepokoić. Czy to jest normalne?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 4 miesiące temu

Od czego zależy wybór metody leczenia hemoroidów?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

gumkowanie hemoroidów metodą Barrona polega na założeniu opaski na guzek lub kilka guzków krwawniczych. Ponieważ zabieg ten ma na celu odcięcie dopływu krwi, prowadzi to do zwłóknienia i obumarcia tkanki. Więcej informacji na temat leczenia hemoroidów w naszym materiale wideo: https://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-hemoroidow.

Gumka oraz martwy guzek krwawniczy powinny odpaść w przeciągu 7-10 dni od zabiegu, maksymalnie do 14 dni.

Jeżeli proktolog uważa, że nie ma powodu do niepokoju, to może Pan spokojnie czekać – gumka powinna odpaść lada dzień. W przeciwnym wypadku warto ponownie skonsultować się z lekarzem.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-hemoroidy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy