Czy taki stan jest normalny po zabiegu gumkowania?

Witam. Jestem po zabiegu gumkowania hemoroidu. Mam problem taki, że gumką ciągle siedzi a od zabiegu minęło 10 dni. Mam pewność że jest ponieważ samemu smaruje się lignokainą i go wyczuwam pod palcem. Byłem u proktolog a 3 dni temu i powiedział że wszystko jest ok, ale ten czas mnie zaczyna niepokoić. Czy to jest normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

gumkowanie hemoroidów metodą Barrona polega na założeniu opaski na guzek lub kilka guzków krwawniczych. Ponieważ zabieg ten ma na celu odcięcie dopływu krwi, prowadzi to do zwłóknienia i obumarcia tkanki. Więcej informacji na temat leczenia hemoroidów w naszym materiale wideo: https://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-hemoroidow.

Gumka oraz martwy guzek krwawniczy powinny odpaść w przeciągu 7-10 dni od zabiegu, maksymalnie do 14 dni.

Jeżeli proktolog uważa, że nie ma powodu do niepokoju, to może Pan spokojnie czekać – gumka powinna odpaść lada dzień. W przeciwnym wypadku warto ponownie skonsultować się z lekarzem.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-hemoroidy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.