Bolący hemoroid w miejscu zabiegu gumkowania Barrona

Witam 2 dni temu miałam robiony zabieg gumkowania, Barrona na zewnętrznego hemoroida. Wczoraj pod gumka powstał obrzęk jak by znów powstał hemoroid. Wygląda tak że u ujścia odbytu jest 1,5 kulka nabrzmiała krwią czerwona i boląca na czubku zagumkowany stary hemoroid. Czy to normalne zjawisko przy tym zabiegu. Barco proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Takie objawy po tego rodzaju zabiegu są dość typowe i często występują. Związane jest to z utrudnionym dopływem krwi do żylaka, który został podwiązany gumka. Żylak musi wykrzepić, musi w nim dojść do martwicy i wtedy odpadnie i dolegliwości powinny ustąpić. Zazwyczaj dzieje się to w przeciągu 1-2 tygodni.