Czy przy tych wynikach nie ma już innej możliwości?

Dzień dobry. Lekarze mówią,że jedynym wyjściem jest amputacja. Czy przy tych wynikach nie ma już innej możliwości? Aorta brzuszna nad i podnamiotowo nieposzerzona, szer. ok 20mm, z obecnością okrężnych płaskich "mieszanych i uwapnionych zmian miażdzycowych. Wszystkie tt. trzewne drożne, bez istotnych zwężeń. Tt.biodrowe wspólne i zewnętrzne drożne, z obecnością licznych półokrężnych "mieszanych" i uwapnionych zmian miażdżycowych-wielopoziomowe zwężenia maks. do 30-40%. Prawa t.biodrowa wspólna w odc.. dyst. poszerzona do 18mm;poza tym tt. biodrowe nieposzerzone. Obie tt.biodrowe wewnętrzne drożne,z obecnością okrężnych uwapnionych blaszek, o wąskim świetle. Prawa t.udowa wspólna drożna z obecnością masywnej uwapnionej blaszki wpuklającej się do światła naczynia; zakontrastowane światło wąskie,szer. ok. 3mm,zwężenie istotne >70% Lewa t.udowa wspólna niedrożna,wypełniona hipodensyjnymi masami. Obie tt. udowe powierzchniowe niedrożne, na całej dług. wypełnione hipodensyjnymi masami miażdżycowymi. Prawa t. głęboka uda drożna na całej dług. bez istotnych zwężeń. Lewa głęboka uda w odc. początkowym na dł. ok 95mm niedrożna w odc. dalszym zakontrastowana z krążenia obocznego,od gałęzi lewej t. biodrowej wewnętrznej. Tt. podkolanowe również niedrożne, tętniakowato poszerzone do 23mm, w całości wypełnione hipodenyjnymi skrzeplinami. Tt. na obu podudziach zakontrastowane z okalających gałęzi krążenia obocznego od tt.głębokich ud., z obecnoscią rozsianych drobnych uwapnionych blaszek-bez zwężeń istotnych. Tt. grzbietowe i podeszwowe stóp zakontrastowane. Badanie USG tętnic kończyn dolnych Aorta brzuszna nieposzerzona,drożna,zmieniona miażdżycowo, z zachowanym przepływem. Tętnice biodrowe(w widocznym zakresie)drożne,nieposzerzone,zmienione miażdżycowo, z zachowanym trójfazowym przepływem. Po stronie lewej dość wąskie. STRONA PRAWA: Tętnica udowa wspólna mocno zmieniona miażdżycowo. Widoczne uwapnione blaszki miażdżycowe na długim odcinku, krytycznie zwężają jej światło. Napływ na tętnice głęboką uda zachowany. Tętnica udowa powierzchowna, mocno zmieniona miażdżycowo,z licznymi krytycznymi zwężeniami, przepływ dwufazowy o niskiej amplitudzie. Tętnica podkolanowa mocno zmieniona miażdzycowo krytycznie zwężona, możliwe, że niedrożna,wypełnia się z krążenia obocznego. Na tętnicy piszczelowej tylnej i grzbietowej stopy przepływ dwufazowy o bardzo niskiej amplitudzie, do 10-15 cm/sek. z krążenia obocznego. STRONA LEWA Tętnica udowa wspólna i tętnica udowa powierzchowna w odcinku proksymalnym,niedrożna skrzeplinowo. Nie uwidoczniono napływu do tętnicy głębokiej uda. Tętnica udowa powierzchowna w odcinku dystalnym oraz podkolanowa- możliwe,że niedrożne ,nie uwidoczniono przepływu. Nie uwidoczniono przepływu na tętnicach podudzi. Bardzo proszę o odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 67 LAT 6 miesięcy temu

Opisywane zmiany świadczą o bardzo zaawansowanej miażdżycy. Zakładając, że pacjent wykazuje cechy krytycznego niedokrwienia kończyn dolnych i brak możliwości interwencji wewnątrznaczyniowej amputacja może być jedyną formą leczenia. Najlepiej spytać o alternatywne formy leczenia lekarzy sprawujących opiekę nad pacjentem.