Co oznacza opis dopllera żył?

Uprzejmie proszę o interpretację wyniku męża. Podczas badania usg doppler żył kończyn dolnych lekarz nie odezwał się słowem, mamy tylko wynik badania a wizyta u chirurga naczyniowca za miesiąc. Chcielibyśmy mieć jakiekolwiek pojęcie tego, co się dzieje z nogą. Mąż (35rż) kilka lat temu miał zerwane ścięgno achillesa, 9msc po operacji w gipsie. Na podudziu (z przodu na środku podudzia, na kości oraz z boku łydki) pojawiły się ciemne, sine plamy. Wynik usg (tylko nieprawidłowości): Żyła podkolanowa i bliższe odcinki żył głębokich goleni o nieregularnym zarysie ścian z obecnością przegród - jak po zakrzepicy z prawie całkowitą rekanalizacją światła. Niewydolne pnie GSV i SSV pomiędzy niewydolnymi perforatorami Cocketa II i III, 1/2 i 1/3 dalszej tylko przyśrodkowej goleni oraz 1/2 i 1/3 dalszej bocznej goleni. Z góry dziękuję serdecznie za pomoc.

Jeśli badanie wykonano planowo, a objawy u męża nie nasiliły się w ciągu ostatnich dni, nie ma powodu do niepokoju i spokojnie mogą Państwo udać się do chirurga naczyniowego za miesiąc - z opisu USG wynika, że mąż kiedyś przeszedł zakrzepicę żyły podkolanowej oraz ma przewlekłą niewydolność żylną.