Jaka może być przyczyna drętwienia szczęki, lewej ręki i nogi?

Dzień dobry Zwracam się do Państwa o pomoc. Mam 59 lat (jestem kobietą) i od dwóch tygodni drętwieje mi lewa ręka od łokcia, a w zasadzie czwarty i piąty palec, i lewa noga też czwarty i piąty palec oraz szczęka od ucha w dół, a czasem boli pod okiem podczas masażu. Odczuwam też ból od ramienia, tak jak na zdjęciu: https://tiny.pl/wqbg2 Lekarz rodzinny przepisał mi: Olfen 100 SR oraz milgamma 100, ale po tygodniu stosowania nie było lepiej i przerwałam leczenie. Lekarz twierdzi, że to od przewiania, gdyż pracuję 12 godzin w pomieszczeniu klimatyzowanym. Proszę o pomoc jakie mogą być przyczyny moich dolegliwości i gdzie mam się z tym udać, i jakie zrobić badania. Drętwieje nie wszystko na raz. Raz ręka, raz noga, raz szczęka.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Prawidłowo, że była już Pani u lekarza, jednakże w przypadku braku poprawy przy dotychczasowym leczeniu, należałoby rozszerzyć diagnostykę, aby poznać przyczynę takich dolegliwości.

Analizując opisane przez Panią objawy, można by stwierdzić, że wystąpiły pewne parestezje, czyli zaburzenie czucia poprzez uszkodzenie nerwów obwodowych. Mogą objawiać się między innymi drętwieniem, mrowieniem, czy odczuwaniem gorąca w konkretnych miejscach.

Takie drętwienia mogłyby być efektem przewiania, zwłaszcza, że pracuje Pani w takich warunkach, jednak warto by było wyeliminować inne schorzenia, jako przyczynę takiego stanu.

Należałoby więc wykonywać badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Możliwe, że cierpi Pani na pewne stany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa, które mogą być przyczyną takich dolegliwości.

Zalecamy Pani konsultację z lekarzem neurologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu. Prawdopodobnie może zostać zlecona odpowiednia fizjoterapia, która mogłaby złagodzić lub zniwelować objawy i poprawić Pani komfort życia.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-rak

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-nog-powstawanie-przyczyny-postepowanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.