Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza to drętwienie ręki i nogi?

Witam,mamy lat.Od 3 lat zmagam się z bòlem,dretwije mi prawa reka i noga.Wynik z rezonansu to zniesiona lordoza ledzwiowa. Wielopoziomowa dehydracja krążka m-kregowych z obniżeniem wysokości krążka.Na poziomie L4-5 tylna szerokopostawna wypuklina krążka ze zmianami wytwórczymi uciska worek oponowy,uciska korzenie.Na poziomieL5-S1 przepuklina tylna centralna z lateralizacja lewostronna,wraz ze zmianami wytwórczymi uciska worek oponowy,zewnątrz lewy otwòr i zachyłek,uciska korzenie lewe.Czy konieczna jest wskazana bo był nie do opisania
KOBIETA, 42 LAT około miesiąca temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

drętwienie kończyn dolnych lub górnych w Pani przypadku ma bezpośredni związek ze stanem kręgosłupa, co potwierdza wynik badania MRI. Zmienione chorobowo dyski uciskają struktury nerwowe, prowadząc do parestezji, czyli zaburzeń czucia.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-nog-powstawanie-przyczyny-postepowanie.

Dehydratacja krążków międzykręgowych, nazywanych potocznie dyskami, oznacza utratę ich formy, a co za tym idzie – właściwości amortyzujących kręgosłup.

Szczegółowe wyjaśnienie terminu oraz konsekwencje dehydratacji zostały opisane w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/dehydratacja-krazkow-miedzykregowych.

Następstwem dehydratacji dysków jest zwyrodnienie kręgosłupa. Przepukliny i wypukliny to uwypuklenie krążków będące typowe dla choroby zwanej dyskopatią kręgosłupa.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia-ledzwiowa-przyczyny-objawy-leczenie.

Opis badania wskazuje, że nie powinna Pani zwlekać z wizytą u lekarza – bez rozpoczęcia leczenia objawy, w tym dolegliwości bólowe, a także parestezje, będą się nasilać. Proszę pamiętać, że dyskopatia to choroba, która postępuje stosunkowo szybko, a nieleczone zmiany dyskopatyczne mogą być nieodwracalne.

Być może także ten materiał Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-bolu-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy