Co oznacza wynik rezonansu i dehydratacja krążków międzykręgowych?
witam, odebrałam wyniki rezonansu: dehydratacja wszystkich krążków międzykręgowych, wyciągnięcia kostne na na krawędziach trzonów kręgów, wypuklina tylna centralna krążka międzykręgowego z modelowaniem worka oponowego, wypuklina tylna z uciskiem worka oponowego, splycona lordoza kręgosłupa szyjnego

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Badanie MRI zobrazowało chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.