Jak interpretować wynik badania tomografii komputerowej?
Proszę o interpretację wyniku badania tomografi komputerowej : Przodozmyk szer.6 mm na poziomie L5\S1 z obustronną kregoszczelina . Ponadto na tym poziomie obecna centralna wypuklina pierścienia włóknistego szer,do 4 mm., Która łącznie z wyroślami kostnymi tylnych krawędzi trzonów kręgów,powoduje modelowanie worka oponowego. Proszę o odpowiedź

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Badanie TK zobrazowało m.in. zmiany zwyrodnieniowe i chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.