Co może oznaczać wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa?

prosiłabym o opinię na temat wyniku rezonansu: na poziomie c4/c5 wypuklina krążka z cechami stenozy centralnej (wymiar worka oponowego zredukowany do 11mm); drobna centralno-prawoboczna protfuzja c4/c5. na poziomie l5/s1 dehydratacja i mała wypuklina krazka wykazująca cechy promienistego uszkodzenia pierścienia włóknistego na poziomie lewego zachyłka i otworu. od niedawna mam objawy bólu pleców - na wysokości łopatek, mam wrażenie że nie mogę ''wyprostować" się do końca, czuję jakby ucisk, poza tym jest mi niedobrze boli mnie głowa, mam gorączkę. Przyjmuję arechin (choroba tkanki łącznej), jestem po podaniu jodu.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI kręgosłupa zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Zmiany uwidocznione w badaniu tłumaczą Pani dolegliwości. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.