Co oznacza wynik badania kręgosłupa i jak ją interpretować?

Witam..Badanie wykonano w sekwencjach frFSE T2, FSE T1,STIR, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych , w warstwach grubości 4 mm. Opis badania....Spłycona lordoza lędźwiowa . Nadmiernie poziome ustawienie kości krzyżowej. Wypuklina centralna dokanałowa krążka L3/L4 do 4 mm, spłyca zachyłki boczne, modeluje znacznie worek oponowy i redukuje wymiar a-p kanału do 10 mm . wypuklina centralna dokanałowa krążka L4/L5 DO 4,5 mm,spłyca zachyłki boczne , modeluje worek oponowy i redukuje wymiar a-p kanału do 10 mm . wypuklina centralna dokanałowa krążka L5/S1 do 3.5 mm, spłyca zachyłki boczne, modeluje worek oponowy i redukuje wymiar a-p kanału do 10 mm. Zmiany zwyrodnieniowe wytwórcze krawędzi stawów międzywyrostkowych oraz trzonów kręgów. Modelowanie korzeni nerwów rdzeniowych w poziomie otworów międzykręgowych L3/L4 L4/L5 L5/S1. Częściowa dehydratacja zwyrodnieniowa krążków miedzy kręgowych. Niewielkie obszary zwyrodnień trzonów kręgów,głownie w fazie tłuszczowej. Prawidłowy sygnał zew stożka końcowego. Bardzo proszę o interpretacje opisu badania.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są objawy? Wskazana łączna analiza powyższego badania z bezpośrednim badaniem lekarskim , proszę koniecznie udac się do lekarza zlecającego powyzsze badanie