Wypukliny pierścieni wlóknistych krążków C3C4 i C4C5

wypukliny pierścieni wlóknistych krążków c3c4i c4c5 które modelują brzuszną powierzchnię worka opony twardej wypuklina pierścienia włóknistego krążka międzykręgowegoc6c7 która modeluje brzuszną powierzchnię worka oponowegoosteofity tylnych krawędzi zmniejszają wymiar strzałkowykanału kręgowego osteofity tylno bocznych krawędzi zmniejszają średnicę otworów międzykręgowych

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

Badanie MRI zostało wykonane z konkretnego powodu.
W interpretacji i ustaleniu dalszego postępowania najważniejsza jest korelacja pomiędzy wynikiem badania a zgłaszanymi objawami i wynikiem badania przedmiotowego.