Rezonans magnetyczny kręgosłupa 40-letniej osoby do analizy
Właśnie odebrałam wynik z rezonansu magnetycznego. Zacytuję tylko wniosek końcowy: „Wniosek: niewielka wypuklina tylno-boczna prawostronna pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego C5-C6, która modeluje brzuszną powierzchnię worka opony twardej i zwęża prawy otwór międzykręgowy.” Proszę o pomoc w interpretacji, wizytę u ortopedy mam dopiero za miesiąc.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.