Rezonans magnetyczny kręgosłupa u 40-latki

Proszę o opinie na temat moich badań rezonansu magnetycznego. Uwidoczniono zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykregowego C/C wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T@ zależnych (odwodnienie) oraz nieznacznym obniżeniem wysokości. Na poziomach C3/C4 i C4/C5 pośrodkowe uwypukliny k/m modeluja worek oponowy z minimalnym modelowaniem brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego na poziomie C4/C5. Na poziomie C5/C6 szerokopodstawna pośrodkowa-lewoboczna wypuklina k/m modeluje nieco brzuszną powierzchnię rk Na poziomie C6/C7 niewielka prawoboczna para-cemntralna protruzja k/m zwęża prawy zachyłek boczny kanału kręgowego z prawdopodobnym drażnieniem prawego korzenia C7 w miejscu wyjścia z worka oponowego. Towarzyszące niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kęgowych. Ok 10mm niespecyficzne ognisko w prawej częsci trzonu C7 może odpowiadac nietypowemu ubogotłuszczowemu naczyniakowi

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Świadczy również o zmianach zwyrodnieniowych.
Sugeruję aby udała się Pani do lekarza ortopedy lub neurochirurga w celu konsultacji oraz włączenia leczenia.

Pozdrawiam.