O czym może świadczyć wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego bez kontrastu?

RM kręgosłupa szyjnego bez kontrastu. Lordoza szyjna zniesiona , C3 C4 w ustawieniu dyskretnie kyfotycznym , powodujący redukcję rezerwy plynowej przed rdzeniem .Prawoboczne wygięcie kręgosłupa w odcinku szyjnym . Zmiany zwyrodnieniowe wytworcze na krawędziach , w tym tylnych trzonów kręgów C5C7 oraz w stawach unkowertebralnych . Dehydratacja krążków miedzykregowych w odcinku szyjnym kręgosłupa z obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowej C5 C6 i C6 C7 . Zwyrodnieniowe nierówności zarysów ze zmianami zapalniczki zwyrodnieniowymi blaszek granicznych trzonów kręgów C5-C7 . Wysepka zwyrodnieniowa tłuszczowego szpiku w trzonie kręgu C4 ok. 7mm Tylne uwypuklenia k.mC3/C4 z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem lewego otworu Mk.Uogolnione uwypuklenie k. m C4/C5 z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem otworów mk. Uogólniona wypuklinak.m.C5/C6 z silnym modelowaniem worka oponowego i korzeni rdzeniowych w kanałach korzeniowych , zmniejszeniem rezerwy płynów przedrdzeniem i zwężeniem także przez osteofity na tylnych krawędź.trzonow kręgów C5-C6 , otworów mk . Nieco silniej po stronie lewej . Na poziomie C6/C7 uogólniona wypuklina k m.z modelowaniem. Silniejszym po stronie lewej otworów mk także przez osteofity Uogólniona wypuklina k m. C7/Th1 z modelowaniem worka oponowego i obustronnym silnym zwężeniem otworów mk. Co to znaczy jest źle ?

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI zobrazował zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja u lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.