O czym może świadczyć wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego bez kontrastu?
RM kręgosłupa szyjnego bez kontrastu. Lordoza szyjna zniesiona , C3 C4 w ustawieniu dyskretnie kyfotycznym , powodujący redukcję rezerwy plynowej przed rdzeniem .Prawoboczne wygięcie kręgosłupa w odcinku szyjnym . Zmiany zwyrodnieniowe wytworcze na krawędziach , w tym tylnych trzonów kręgów C5C7 oraz w stawach unkowertebralnych . Dehydratacja krążków miedzykregowych w odcinku szyjnym kręgosłupa z obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowej C5 C6 i C6 C7 . Zwyrodnieniowe nierówności zarysów ze zmianami zapalniczki zwyrodnieniowymi blaszek granicznych trzonów kręgów C5-C7 . Wysepka zwyrodnieniowa tłuszczowego szpiku w trzonie kręgu C4 ok. 7mm Tylne uwypuklenia k.mC3/C4 z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem lewego otworu Mk.Uogolnione uwypuklenie k. m C4/C5 z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem otworów mk. Uogólniona wypuklinak.m.C5/C6 z silnym modelowaniem worka oponowego i korzeni rdzeniowych w kanałach korzeniowych , zmniejszeniem rezerwy płynów przedrdzeniem i zwężeniem także przez osteofity na tylnych krawędź.trzonow kręgów C5-C6 , otworów mk . Nieco silniej po stronie lewej . Na poziomie C6/C7 uogólniona wypuklina k m.z modelowaniem. Silniejszym po stronie lewej otworów mk także przez osteofity Uogólniona wypuklina k m. C7/Th1 z modelowaniem worka oponowego i obustronnym silnym zwężeniem otworów mk. Co to znaczy jest źle ?

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI zobrazował zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja u lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam.