Wynik RTG kręgosłupa 32-letniego mężczyzny do analizy

Cechy odwodnienia krążka m-kręgowego L5/S1 Szerokopodstawna wypuklina krążka L4/L5 z przewagą masy po stronie lewej uciska nieznacznie worek opony twardej , zwęża lewy otwór m-kręgowy bez widocznych cech ucisku korzeni nerwu rdzeniowego w jego obrębie pozycji badania. Szeropodstawna wypuklina krążka L5/S1 modeluje worek opony twardej , zwęża lewy otwór m-kręgowy z brzeżnym uciskiem korzeni nerwu L5 w jego obrębie

Witam serdecznie,

Wynik badania może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.