Jak interpretować wynik badania kręgosłupa u 50-latki?

Wyprostowanie lordozy lędźwiowej. Na poziomie L4/L5 wypuklina dokanałowa dwuboczna z niewielką przewagą strony lewej modeluje przednią ścianę worka opony twardej w nieco większym stopniu na lewo od linii pośrodkowej. Na tym poziomie uszkodzenie pierścienia włóknistego na długości ok. 8mm na wysokości otworu międzykręgowego. Wypuklina dokanałowa centralno- prawoboczna na poziomie L5/S1 modeluje przednią ścianę worka opony twardej na prawo od linii pośrodkowej zwęża nieznacznie wejście do prawego otworu międzykręgowego oraz uciska na prawy korzonek nerwowy w zachyłku bocznym. Nie stwierdza się cech destrukcji kostnej. Kanał kręgowy prawidłowej szerokości. Stożek rdzeniowy bez zmian ogniskowych. WNIOSKI: W opisie. Lek. med. Niniejszy dokument zawiera treść oryginalnej dokumentacji medycznej, ale w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 listopada

Lek. Tomasz Budlewski

Koniczna konsultacja neurochirurgiczna po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć