Wynik MR kręgosłupa 32-latki do analizy
Witam, bardzo proszę o interpetację wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego.Obniżenie i odwodnienie krążka miedzykręgowego L5-s1.Centralno poboczna wypukilna krążka miedzykręgowego L5-S1 WIELKOSCI 3MMw wymiarze strzałkowym, uciska worek opony twardej i modeluje prawy korzeń nerwowy S1.Stan po przebytej chorobie Scheuermanna z nierównością blaszek granicznych trzonów L1-L3.Torbiel pajęczynówki wielkosci 11 mm na wyskosci S2-3. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania świadczy o torbieli oraz chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.