Co oznacza wynik MR kręgosłupa krzyżowego 41-latki?

Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego. Badanie MR odcinka lędźwiowego kregosłupa w sekwencjach TSE w obrazach T1,T2 zależnych w sekwencji inwersyjnej z saturacją tkanki tłuszczowej w płaszczyźnie strzałkowej oraz w obrazach T2 zależnych w płaszczyźnie poprzecznej. Oddzielony trzon kręgu S1. W obrazach T2-zależnych obniżony poziom sygnału z tarcz międzykręgowych L4/L5 i L5/S1. Cechy obniżenia wysokości w/w tarcz międzykręgowych w części tylnej. Zarysy blaszek granicznych i trzonów kręgów L4,L5 i S1. Przynasadowe pasma podwyższonego poziomu sygnału z trzonów kręgów L4, L5 i S1 o cechach zmian przeciążeniowych. B.drobne osteofity na krawędziach trzonów kręgów L4, L5 i S1. Szerokość kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym oraz w przejściu lędźwiowo - krzyżowym prawidłowa. Cechy centralno-dwubocznej protruzji krążka m-k na poz. L1/L2, L2/L3 i L3/L4 z cechami ucisku worka oponowego. Centralno - prawostronna ekstruzja krążka m-k na poz. L4/L5 z cechami ucisku worka oponowego.Fragment krążka m-k dł. 13mm za tylną krawędziach trzonu kręgu L5. Centralna protruzja krążka m-k na poz. L5/S1 z cechami ucisku worka oponowego. Obraz rdzenia kręgowego w obrębie stożka końcowego oraz korzeni nerwowych ogona końskiego prawidłowy. Poszerzone pochewki okołokorzeniowe korzeni nn.rdzeniowych S1. Drobne torbiele okołokorzeniowe kanału krzyżowego na poz. S1-S2.

Nie wiem jakie ma Pani dolegliwości, opisano zmiany zwyrodnieniowe w odcinku L-S, z uciskiem na worek oponowy. Najlepiej skonsultować się z neurochirurgiem. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.