Badanie MR lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa

Badanie MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa wykonane w obrazach T1 i T2-zależnych, w sekwencjach FSE, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych Lordoza lędźwiowa spłyconamiany degeneracyjne krążka m/k L4/L5 i L5/S1 pod postacią obniżenia wysokości i intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych Na poziomie L4/L5 widoczna podwięzadłowa pośrodkowa, dyskretnie zbaczająca na stronę lewą, protruzja krążka m/k z umiarkowanym uciskiem worka oponowego Na poziomie L5/S1 widoczna niewielka podwięzadłowa pośrodkowa protruzja krążka m/k z umiarkowanym uciskiem worka oponowego. Brak znamiennych cech stenozy wewnątrzkanałowej. Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego w obrazie MR prawidłowe

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem ortopedą, który znając Cię będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl