Co oznacza wynik MR kręgosłupa 56-latki?

witam. proszę o interpretację wyniku rezonansu kręgosłupa odc. lędźwiowego. "badanie wykonano aparatem 1,5T. wykonano sekwencje SE, FSE, STIR uzyskując obrazy T1 i T2-zależne w płaszczyznach: strzałkowej, koronalnej i poprzecznej. badaniem objęto odcinek Th9-S4. Badanie uwidoczniło spłycenie lordozy kręgosłupa lędźwiowego, półpoziome ustawienie kości krzyżowej. Lewostronna skolioza. Wysokość trzonów kręgów zachowana, nierówności blaszek granicznych. Zaostrzenia na krawędziach trzonów kręgów. Tarcze międzykręgowe na poziomach L1/L2, L2/L3, L3/L4, L4/L5, L5/S1 odwodnione i na poziomie L5/S1 o asymetrycznie obniżonej wysokości. Na poziomach L1/L2 i L2/L3 centralno-prawoboczna porotruzja tarczy międzykręgowej powoduje asymetryczną kompresję przestrzeni płynowej worka oponowego. Przerośnięte więzadła żółte dodatkowo od tyłu redukują worek oponowy. Na poziomie L3/L4 szerokopodstawna protruzja tarczy międzykręgowego powoduje niewielkie, obudstronne ograniczenie otworów międzykręgowych. Przerośnięte więzadła żółte dodatkowo od tyłu redukują worek oponowy. Na poziomie L4/L5 szerokopodstawna protruzja tarczy międzykręgowego wraz z zaostrzeniami powoduje niewielkie, obustronne ograniczenie otworów międzykręgowych. Przerośnięte więzadła żółte dodatkowo od tyłu redukują worek oponowy. Na poziomie L5/S1 uwypuklenie tarczy międzykręgowej do lewego otworu międzykręgowego z jego ograniczeniem. Ponadto aktywne odczyny zwyrodnieniowe w obrębie blaszek granicznych sąsiadujących trzonów kręgów. W badanym odcinku morfologia sygnału rdzenia kręgowego, ogona końskiego i okołokręgosłupowych tkanek miękkich prawidłowa." czym skutkuje to schorzenie? jakie kroki należy podjąć, aby zmniejszyć dolegliwości bólowe? dziękuję za odpowiedź

Proponowałabym Pani wizytę u neurochirurga i konsultację z badaniem ortopedycznym. Dopiero wówczas będzie można ustalić dalsze postępowanie w zależności od nasilenia dolegliwości.