Czy ból głowy może być spowodowany dehydratację krążków międzykręgowych?
Mam bóle i zawroty głowy. Badanie rezonansu magnetycznego wykazało dehydratację krążków międzykręgowych. Wygięcia kostne na tylnych krawędziach trzonów kręgów C2-C4 modelują worek oponowy. Uwypuklina tylna krążka na poziomie C2/C3 z modelowaniem worka oponowego i ograniczeniem światła otworów międzykręgowych obustronnie. Uwypuklina tylna krążka międzykręgowego C5-C6 i C6-C7 z uciskiem worka oponowego. Czy moje objawy, są spowodowane tymi zmianami i czy jest konieczna operacja?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺwierkocka
Witam. Dolegliwości przez Panią opisywane mogą być związane z opisywanymi zmianami w kręgosłupie szyjnym. wskazania do zabiegu operacyjnego powinny być skonsultowane z neurochirurgiem. Pomocne byłoby leczenie rehabilitacyjne. Pozdrawiam