Objawy dyskopatii C5/C6 z zaostrzeniem tylnych krawędzi trzonów kręgowych i centralną wypukliną krążka międzykręgowego
Wygładzenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Objawy dyskopatii C5/C6,z zaostrzeniem tylnych krawędzi trzonów kręgowych i centralną wypukliną krążka międzykręgowego modelującymi worek oponowy.Na poziomie C3-C4 widoczna jest centralna protruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy, bez kompresji struktur nerwowych.Brak cech istotnej stenozy kanału kręgowego i otworów międzykręgowych oraz objawów wypadnięcia jądra miażdżystego krążka międzykręgowego. Proszę o opinię dot. wyniku rezonansu.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja z neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.