Co oznacza wynik badania u kobiety 57-letniej?

Witam Zofia Spłycona lordoza kręgosłupa szyjnego Wczesna dehydratacja wszystkich krążków międzykręgowych w odcinku szyjnym kręgosłupa Wyciągnięcia kostne na krawędziach trzonów kręgów C5,C6 i C7 Przepuklina tylna centralna krążka międzykręgowego C4-C5 z uciskiem worka oponowego Wypuklina tylna centralno lewostronna krążka międzykręgowego C5-C6 i C6-C7 z uciskiem na worek oponowy Pozostałe krążki międzykręgowe bez uwypuklania się do kanału kręgowego. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w obrębie worka oponowego i rdzenia kregowego w ich odcinku szyjnym . Badanie wykonano w sekwencjach FSE i STIR uzyskując obrazy T1 i T2 zależne w płaszczyznach osiowej i strzałkowej .

Pani Zofio, Wynik badania oznacza, że należy jak najszybciej rozpocząć specjalistyczną fizjoterapię, najlepiej dedykowaną leczeniu problemów z krążkiem międzykręgowym (np. Metoda Mckenziego), z Terapią Manualną i ćwiczeniami. Pozdrawiam