Co oznacza wynik TK 36-latki?

Dzień dobry, czy powinnam się bać poniższego wyniku? Silne bóle głowy, światłowstręt doprowadzający do odruchów wymiotnych,neurolog wskazał by zrobić TK. A oto i wynik: Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w sekwencjach SE T1 sag., FSE T2 sag., cor., ax., Stir sag., jednofazowo. W badaniu stwierdzono: - spłycenie lordozy szyjnej - wysokość trzonów kręgów zachowana - złącze czaszkowo-kręgosłupowe prawidłowe - zmiany zwyrodnieniowe z osteofitozą brzeżną trzonów C5-C6-C7 - cechy dehydratacji krążków m-kręgowych - niewielkie wypukliny tylne krążków m-k C3/C5 i C4/C5 - duża przepuklina tylno-prawostronna jądra miażdżystego krążka m-k C5/C6, powoduje wyczerpanie rezerwy płynowej rdzenia, wyraźny ucisk i zwężenie rdzenia po stronie prawej, zwężenie prawego zachyłka bocznego i ucisk prawego korzenia nerwowego C6 - przepuklina tylna szerokopodstawana krążka m-k C6/C7 z uciskiem worka oponowego i redukcją rezerwy płynowej rdzenia - rdzeń szyjny wyraźnie zwężony po prawej na poziomie krążka m-k C5/C7, o prawidłowym sygnale - rezerwa płynowa kanału wyczerpana na C5/C6, zredukowana na C6/C7.

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię z dużą przepukliną krążka C5/C6 z uciskiem worka oponowego.
Zobrazowane zmiany tłumaczyłyby Pani dolegliwości. Konieczna konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.