Co mam myśleć o tym badaniu MR?

Proszę o opinię badania RM szyjnego stwierdzono -zniesienie lordozy szyjnej ze spłyceniem rezerwy płynowej przedniej kanału kręgowego -w trzonie kręgu Th2 obszar hiperintensywny śr.ok.7mm-najp.naczyniak -płytki graniczne sąsiadujących pow.trzonów regów c5-c6c7 o nierównym obrysie ,z niewielkim odczynem podchrzęstnym -miany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędzich przednich i tylno -bocznych trzonów kręgów,najbardziej nasilone na pozc5- c6,c6-c7z wpuklaniem się osteofitów w kier.zachyłków bocznych oraz zm.zwyrodnieniowe w stawach m-k -krązki m-k odc c z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci różnego stopnia obniżenia sygnału w obr.T2-zaleznych (dehydratacji}krązki m-k c5/c6,c6/c7 o obniżonej wysokości -tylno prawoboczna sekwestrująca przepulkina krążka m-k c3/c4 z uszkodzeniem pierścieniawłóknistego z komresją na worek oponowy,zniesieniem rezerwy płynowej przedniej kanału kregowego zwężeniem zachyłka bocznego i uciskiem na brzuszna pow.rdzenia kregowego po stronie prawej z przewężeniem otworu m-k prawego ,modelacja korzenia nerwowego na poziomie zachyłka bocznego najp.kontaktem z korzeniem nerwowym po poz.otworu m- prawego -niewielkie tylno -boczne uwypuklenia krążka m-k c4/c5 z modelacją worka oponowego -towarzyszące osteofitozie okręzne wypukliny krążków m-k c5/c6,c6/c7 z modelacją worka oponowego,redukcja rezerwy płynowej kanału kręgowego z obustronnym przewężeniem otworów m-k -tylna wypuklina krążka m-k c/Th1 z modelacją worka oponowego i niewielką redukcją rezerwy płynowej przedniej kanału kęgowgo -rdzeń kręgowy bez zmian -zmiana ogniskowa w płacie lewym tarczycy śr.ok 9,5mm

Konieczna szybka konsultacja z Neurologiem, Neurochirurgiem

Wyniki badań do interpretacji klinicznej Do pełnej konsultacji!
Namawiam na pełną konsultację neurologiczną. Konieczny wywiad, badanie, ocena czynników ryzyka, schorzeń współistniejących Wszystko ma znaczenie: waga, ciśnienie krwi, puls; ale i tryb życia, regularny sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna.
Objawy oderwanej przepukliny / sekwestr; możliwy ucisk na korzenie i rdzeń kręgowy !! ! Opis MRI " -zniesienie lordozy szyjnej ze spłyceniem rezerwy płynowej przedniej kanału kręgowego -w trzonie kręgu Th2 obszar hiperintensywny śr.ok.7mm-najp.naczyniak -płytki graniczne sąsiadujących pow.trzonów regów c5-c6c7 o nierównym obrysie ,z niewielkim odczynem podchrzęstnym -miany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędzich przednich i tylno -bocznych trzonów kręgów,najbardziej nasilone na pozc5- c6,c6-c7z wpuklaniem się osteofitów w kier.zachyłków bocznych oraz zm.zwyrodnieniowe w stawach m-k -krązki m-k odc c z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci różnego stopnia obniżenia sygnału w obr.T2-zaleznych (dehydratacji}krązki m-k c5/c6,c6/c7 o obniżonej wysokości -tylno prawoboczna sekwestrująca przepulkina krążka m-k c3/c4 z uszkodzeniem pierścieniawłóknistego z komresją na worek oponowy,zniesieniem rezerwy płynowej przedniej kanału kregowego zwężeniem zachyłka bocznego i uciskiem na brzuszna pow.rdzenia kregowego po stronie prawej z przewężeniem otworu m-k prawego ,modelacja korzenia nerwowego na poziomie zachyłka bocznego najp.kontaktem z korzeniem nerwowym po poz.otworu m- prawego -niewielkie tylno -boczne uwypuklenia krążka m-k c4/c5 z modelacją worka oponowego -towarzyszące osteofitozie okręzne wypukliny krążków m-k c5/c6,c6/c7 z modelacją worka oponowego,redukcja rezerwy płynowej kanału kręgowego z obustronnym przewężeniem otworów m-k -tylna wypuklina krążka m-k c/Th1 z modelacją worka oponowego i niewielką redukcją rezerwy płynowej przedniej kanału kęgowgo -rdzeń kręgowy bez zmian -zmiana ogniskowa w płacie lewym tarczycy śr.ok 9,5mm "
Pozdrawiam i zapraszam