Co oznacza MRC kręgosłupa?

Witam. Odebrałam wyniki mrc i potrzebuje wyjaśnienia: -lordoza szyjna splycona, z tendencją do tworzenia wtórnej kyfozy, -zaostrzenie się tylko-bocznych krawędziach trzonow c5-c7, - krążki m-k c5-6,, c56 odcinka szyjnego o częściowo obniżonym sygnale i wysokości, -drobna tylna wypuklina krążka m-k c4-5 z modelacja worka pionowego, redukcja przedniej rezerwy plynowej kanału kręgowego i z przewężeniem otworów m-k , w nieco większym stopniu po stronie prawej, - tylna wypuklina krążka m-k c5-6 z cechami uszkodzenia pierścienia wlonistego i z modelacja worka pionowego, redukcja przedniej rezerwy plynowej kanału kręgowego i z przewezniem otworów m-k, w nieco większym stopniu po stronie prawej,- drobna tylna wypuklina krążka m-k c6-7 z modelacja worka pionowego, redukcja tylnej rezerwy plynowej kanału kręgowego,- rdzeń bez zmian ogniskowych.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI zobrazował zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń trzonów kręgowych na jej bocznych krawędziach oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.