Wynik MR kręgosłupa bez kontrastu u 35-latki
Witam. Chciałabym się dowiedzieć co oznacza mój wynik MR kręgosłupa bez kontrastu: kyfoza piersiowa zachowana, krążki m-k Th6/7/8 z cechami częściowego odwodnienia i obniżenia wysokości, drobne zmiany wytwórcze na tylno bocznych krawędziach trzonów, nieduże tylne wypukliny krążków m-k TH 6-8 bez istotnej redukcji rezerwy objętościowej i modelacji worka oponowego, kanał kręgowy i otwory m-k prawidłowo szerokie, rezerwa objętościowa kanału zachowana, rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
wynik nie budzi niepokoju. Proszę udać się do lekarza, który zlecił badanie.