Dlaczego boli mnie kark?

Witam,mam 53 lata i ciągły bardzo mocny ból w okolicach,karku,łopatek,a najgorsze jest drżenie prawej ręki i osłabienie prawej strony,oraz ciągłe zmęczenie.Robiłam ostatnio rezonans i takie wyniki kanał kręgowy w poziomie c4-c6 zwężony.Zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacjii obniżenia wysokości krążka międzykręgowego c5/6,c6/7.Osteofitoza krawędziowa w przednich i tylnych powierzchniach trzonów kręgowychc4-c7.Nadłamanie blaszek granicznych trzonów c6ic7 z odczynem podchrzęstnym.Towarzysząca osteofitozie prawoboczna przepuklina krążka m-k C4/5 ze zwężeniem prawego otworu m-k.Towarzysząca osteofitozie krawędziowej centralna wypuklina krążka m-k C5/6 lateralizująca na str.lewą z modelacją worka oponowego,redukcją rezerwy objętościowej kanału kręgowego z obustronnym zwężeniem otworów m-k,w większym stopniu po str. lewej.Towarzysząca osteofitozie krawędziowej okrężno-prawoboczna wypuklina krążka m-k C6/7 z modelacją worka oponowego,redukcją rezerwy objętościowej kanału kręgowego,z obustronnym zwężeniem otworów m-k,w większym stopniu po str. prawej, z możliwością ucisku prawego korzenia nerwowego. Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych.

Opis wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego oraz nadłamania dwóch kręgów, co może świadczyć o osteoporozie- trudno powiedzieć z poziomu portalu bez znajomości wywiadu. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.