Jak mogę interpretować swój opis badania kręgosłupa?

Prosze o interpretacje badania :18-kregoslup c Opis: -lordoza szyjna splycona z tendencja do tworzenia wtórnej kyfozy : -zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze na krawedziach trzonów i w stawach m-kregowych C5=C7,ze zwezeniem otwprów m-k: -przepuklina dotrzonowa płytki granicznej dolnej powierzchni trzonu C6 z odcczynem w trzonie o typie obrzęku,cechy obrzęku również w przyległym trzonie C7; -krążki m-k odcinka szyjnego o obniżonym sygnale,zwraca uwagę krążek m-k C5-6 z ogniskiem wysokiego sygnału w obrazach T2-tirm; krążki m-k C5-6,C6-7 dodatkowo o obniżonej wysokości: -tylna wypuklina krążka m-k C3-4 z modelacją worka oponowego: -drobna centralna wypuklina krążka m-k C4-5 z niewielką modelacją worka oponowego; -towarzyszącą osteofitozie szeroka tylna wypuklina krążka m-k C5-6,z modelacją workaa oporowego i znaczną redukcją przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego; ze zwężeniem otworów m-k,w nieco większym stopniu po stronie lewej, z możliwością kontaktu z korzonkami nerwowymi, zwłaszcza z lewym;kanał kręgowy dość wąski; -towarzysząca osteofitozie szeroka tylna wypuklina krążka m-k C6-7 z modelacją worka oponowego i znaczną redukcją przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego,ze zwężeniem otworów m-k, w nieco większym stopniu po stronie lewej;z możliwością kontaktu z korzonkami nerwowymi,zwłaszcza z lewym;kanał kręgowy dość wąski; -rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych; -w trzonie C7 ognisko podwyższonego sygnału w obrazach T1 i T2-zał.-naczyniak? śr.ok. 5,5mm; -w zakresie badania widoczna przestrzeń podpajęczynówki wpukłająca się do siodła tureckiego,przysadka mózgowa wąska ; obraz MR pustego siodła tureckiego; w okolicy nagłośni po stronie prawej pojedyńcze drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2 =zal. T2-tirm- do pogłębienia diagnostyki laryngologicznej.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza neurochirurga - zmiany kręgosłupa, u laryngologa - zmiany w nagłośni oraz endokrynologa - zmiany przysadki mózgowej

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.