Co oznaczają cechy niewielkiej dehydratacji krążka?

Jak wygląda sytuacja? rezonans magnetyczny: Na poziomie L4/L5 okrężna wypuklina krążka z tylno-lewoboczną pjm impresją worka oponowego, zwęzanie lewego zachyłka bocznego i zwężeniem obu otworów m/k- z przewagą lewego, z modelowaniem prawego korzenia nerwowego i większym uciskiem lewego.Cechy niewielkiej dehydratacji krążka. Na poziomie L5/S1-okrężna wypuklina krążka z prawobocznego pjm, ze zwężeniem obu otworów m/k-z przewagą prawego, uciskiem prawego korzenia nerwowego i przyleganiem do lewego. Na tą chwile chodzę prosto, ale po przebyciu 100m mam ból lewej nogi.. Co oznacza rezonans opisany powyżej? chodzi mi jak wygląda sytuacja tłumacząc to na język rozumiały dla przeciętnego człowieka.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.