Niewielka okrężna wypuklina krążka m/k

Dzień dobry właśnie odebrałam wynik TK proszę o wyjaśnienie mi co mi dolega i czy to da się wyleczyć całkowicie. L4-L5 niewielka okrężna wypuklina krążka m/k bez wyraznego zwężenia otworów m/k z dyskretnym modelowaniem worka oponowego. L5-S1 tylna centralno-lewoboczna pjm(extrusio)uciskająca worek oponowy od strony lewej zajmująca zachyłek oraz uciskająca korzeń nerwowy .Proszę o wyjaśnienie tego bo do lekarza muszę jeszcze poczekać.DZIĘKUJĘ

Nie zawsze obraz MRI pokrywa się z dolegliwościami Pacjenta
OPIS MRI : L4-L5 niewielka okrężna wypuklina krążka m/k bez wyraznego zwężenia otworów m/k z dyskretnym modelowaniem worka oponowego. L5-S1 tylna centralno-lewoboczna pjm(extrusio)uciskająca worek oponowy od strony lewej zajmująca zachyłek oraz uciskająca korzeń nerwowy ."
wskazuje na niewiekie uszkodzenie dysku międzykkręgowego L4-L5 i wyraźniejszą przepuklinę dysku L5-S1 w stronę lewą, z uciskiem na lewy korzeń nerwowy
Jak długo ma Pani dolegliwości bólowe ?
Czy ból promieniuje wzdłuż lewej kończyny dolnej do stopy?
Czy jest poprawa po lekach
Czesto opisywane są podobne zmiany. Najważniejsza rehabilitacja i ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe . Jeżeli nie będzie poprawy konieczna ponowna konsultacja neurologiczna. Czasem kikonieczne leczenie operacyjne, ale w Pani przypadku może wystarczy leczenie zachowawcze, leki i rehabilitacja
Warto dbać o własciwą postawę i regularne ćwiczenia.
Lepsze chodzenie i leżenie niż siedzenie!