Centralno-lewoboczna wypuklina krążka m/k L1/L2 modelująca worek oponowy

Co oznacza zapis badania RM kręgosłupa lędźwiowego tylna, centralno-lewoboczna wypuklina krążka m/k L1/L2 modelująca worek oponowy oraz lewy korzeń nerwowy. Dalej jest wypuklina na poz. L4/L5 uciskająca worek oponowy oraz lewy korzeń nerwowy, na poz. L4/L5 i L5/S1 widoczne wyostrzenia krawędzi stawowych z komponentą płynową. Od miesięcy budzi mnie ból bioder, szczególnie prawego, ostatnio rwący promieniujący do stopy. Bólu nie likwidują oxycontin 10 i baclofen 25 brane z racji bólu przy SM

Konieczna pełna konsultacja, aby ocenić właściwie Pani dolegliwości
MRI do omówienia i interpretacji klinicznej
Jaki ogólny stan? Wyniki badań??
Jaki tryb zycia?? inne schorzenia ??

Pozdrawiam