Widoczna duża centralna przepuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy
Mam 28 lat i problemy z kręgosłupem. Lordoza lędźiowa zachowana.Na poziomie L4/L5 widoczna duża centralna przepuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy i najpewniej powodująca stłoczenie korzeni ogona końskiego.Poziomie L5/S1 widoczna centralna szerokopodstawna wypuklina krążka m-k,wewnątrzkanałowo obustronie przylegająca do korzeni S1 obustronie nieznacznie zwężająca otwory m-k i obustronie sąsiadująca z korzeniami L5. bULGINIG KRĄŻKÓW L2/L3 i L3/L4. W badaniu tk proszę o pomoc.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. Operacja może okazać się konieczna na tym etapie choroby gdyż zmiany wykazane w badaniu są dość zaawansowane. Mają one charakter zarówno zwyrodnieniowy jaki i przeciążeniowy z konfliktem ze strukturami nerwowymi.