Co oznacza wynik MR kręgosłupa u 41-latki?

Dzień Dobry ,mam 41 lat i wynik rezonansu magnetycznego ,kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego LS . Spłycenie fizjologicznej lordozy lędżwiowej .Degeneracyjne nieznaczne obniżenie wysokości oraz wyrażne obniżenie intensywności sygnału krążka m-k L5/S1 .zmiany degeneracyjne w dolnych stawach międzywyrostkowych .Na poziomie L5/S1widoczna -zlateralizowzna na prawo -centralno-dwuboczna wypuklina krążka m-kuciskająca worek oponowy ,wraz ze zmianami degeneracyjnymi w stawie międzywyrostkowym umiarkowaniezwężająca prawy otwór m-k ,przylegająca do prawego korzenia L5 wewnątrzkanałowo modelująca prawy korzeń S1. Bulging krążka m-k L4/L5 uciskający worek oponowy ,nieznacznie zwężajacyotwory m-k,obustronnie sąsiadujący z korzeniem L4 .Na poziomie L3/L4widoczna centralna szerokopodstawowa wypuklina krążka m-k uciskajaca worek oponowy ,nieznacznie zwężająca otwory m-k .spondylodykopatia lędźwiowego odcinka kręgosłupa obrazowo najsilniej wyrażona na poziomie L5/S1 .proszę o szybką odpowiedz dziękuje

Najważniejsza ocena stanu Pacjenta,ważny wywiad, przebyte urazy; ogólna sprawność, współistniejące choroby, ? osteoporoza?, Jakie dolegliwości ?? , leki , wyniki badań,etc. Konieczna ocena odchyleń w badaniu neurologicznym !! zmiany wielopoziomowe zwyrodnieniowe w opisie badania : " wynik rezonansu magnetycznego ,kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego LS . Spłycenie fizjologicznej lordozy lędżwiowej .Degeneracyjne nieznaczne obniżenie wysokości oraz wyrażne obniżenie intensywności sygnału krążka m-k L5/S1 .zmiany degeneracyjne w dolnych stawach międzywyrostkowych .Na poziomie L5/S1widoczna -zlateralizowzna na prawo -centralno-dwuboczna wypuklina krążka m-kuciskająca worek oponowy ,wraz ze zmianami degeneracyjnymi w stawie międzywyrostkowym umiarkowaniezwężająca prawy otwór m-k ,przylegająca do prawego korzenia L5 wewnątrzkanałowo modelująca prawy korzeń S1. Bulging krążka m-k L4/L5 uciskający worek oponowy ,nieznacznie zwężajacyotwory m-k,obustronnie sąsiadujący z korzeniem L4 .Na poziomie L3/L4widoczna centralna szerokopodstawowa wypuklina krążka m-k uciskajaca worek oponowy ,nieznacznie zwężająca otwory m-k .spondylodykopatia lędźwiowego odcinka kręgosłupa obrazowo najsilniej wyrażona na poziomie L5/S1 " Ważny stan Pacjenta!! Zapraszam .