Czy ten wynik MR kręgosłupa jest groźny?

Wynik MR. Witam. Bardzo mnie niepokoi wynik MR. Czy mogę prosić o interpretację. Wizytę mam dopiero za miesiąc :-( Opis: Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych w obrazach T1-, T2-zależnych oraz T2-Fats, bez podania kontrastu i.v. Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Os sacrum acutum. Degeneracyjne obniżenie wysokości oraz intensywności sygnału krążka m-k Th11/Th12/ Th12/L1, L4/L5 oraz L3/L4. Niewielkie osteofity krawędzi brzeżnych trzonów kręgów lędźwiowych. Wielopoziomowo zmiany degeneracyjne w stawach międzywyrostkowych. Na poziomie L4/L5 widoczna paracentralna prawostronna wypuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy, wewnątrzkanałowo nieznacznie uciskająca na prawy korzeń L5. Na poziomie L3/L4 widoczna paracentralna prawostronna wypuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy, wewnątrzkanałowo uciskająca na prawy korzeń L4, powodująca nieznaczne stłoczenie korzeni ogona końskiego. Bulging krążka m-k Th12/L1 uciskający worek oponowy, wewnątrzkanałowo obustronnie sąsiadujący z korzeniami L4. Na poziomie Th11/Th12 widoczna centralna wypuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy, wewnątrzkanałowo sąsiadująca z prawym korzeniem Th12. Poza tym obraz MR kr. lędźwiowego w normie. R: Wielopoziomowa spondylodyskopatia lędźwiowego odcinka kręgosłupa obrazowo wydaje się najsilniej wyrażona na poziomie L3/L4. Obraz MR wymaga korelacji z obrazem klinicznym.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI zobrazował u Pana zmiany na tle zwyrodnieniowym trzonów kręgowych i krążków międzykręgowych. Badanie uwidoczniło również chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Konieczna konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.