Co oznacza opis badania kręgosłupa i kanałów kręgowych?

Kifoza piersiowa zachowana. Degeneracyjne obniżenie wysokości oraz intensywności sygnału krążków m-k Th6/Th7 i Th7/Th8 Osteofity przednich krawędzi brzeżnych trzonów kręgów piersiowych. Na poziomie th6/Th7 widoczna zlateralizowana nieco na prawo centralna wypuklina krążka m/k uciskająca worek oponowy, uciskająca na przednia powierzchnię rdzenia kręgowego, wewnątrzkanałowo z cechami nieznacznego ucisku na prawy korzeń Th7. Na poziomie Th7/Th8 widoczna paracentralna prawostronna wypuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy, wewnątrzkanałowo przylegająca do prawego korzenia Th8. Dwupoziomowa spondyloskopatia piersiowego odcinka kręgosłupa silniej wyrażona na poziomie Th6/Th7. Obraz MR wymaga korelacji z obrazem klinicznym.

Lek. Michał Lenard

Wynik sugeruje zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i przepuklinę krążka międzykręgowego, która uciskając rdzeń kręgowy może powodować objawy bólowe. Wynik musi być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który uwzględni Pani stan kliniczny i wyniki pozostałych badań. Pozdrawiam!