Czy ten wynik MR mojego kręgosłupa budzi niepokój?
Witam. Bardzo mnie niepokoi wynik MR. Czy mogę prosić o interpretację. Wizytę mam dopiero za miesiąc :-( Opis: Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych w obrazach T1-, T2-zależnych oraz T2-Fats, bez podania kontrastu i.v. Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Os sacrum acutum. Degeneracyjne obniżenie wysokości oraz intensywności sygnału krążka m-k Th11/Th12/ Th12/L1, L4/L5 oraz L3/L4. Niewielkie osteofity krawędzi brzeżnych trzonów kręgów lędźwiowych. Wielopoziomowo zmiany degeneracyjne w stawach międzywyrostkowych. Na poziomie L4/L5 widoczna paracentralna prawostronna wypuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy, wewnątrzkanałowo nieznacznie uciskająca na prawy korzeń L5. Na poziomie L3/L4 widoczna paracentralna prawostronna wypuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy, wewnątrzkanałowo uciskająca na prawy korzeń L4, powodująca nieznaczne stłoczenie korzeni ogona końskiego. Bulging krążka m-k Th12/L1 uciskający worek oponowy, wewnątrzkanałowo obustronnie sąsiadujący z korzeniami L4. Na poziomie Th11/Th12 widoczna centralna wypuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy, wewnątrzkanałowo sąsiadująca z prawym korzeniem Th12. Poza tym obraz MR kr. lędźwiowego w normie. R: Wielopoziomowa spondylodyskopatia lędźwiowego odcinka kręgosłupa obrazowo wydaje się najsilniej wyrażona na poziomie L3/L4. Obraz MR wymaga korelacji z obrazem klinicznym.

MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI zobrazował zmiany na tle zwyrodnieniowym trzonów kręgowych oraz krążków międzykręgowych. Ponadto badanie wykazało chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Konieczna konsultacja z lekarzem prowadzącym lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.