Co oznacza wynik TK lędźwi 49-latki?

Witam proszę o opinię badania TK Kręgosłupa Lędźwiowego Lordoza ledxwiowa zachowana. Zmiany zwyrodnione w stawach m/wyrrostkowych na poziomie L5-S1. Nawarstwienie na krawędziach trzonów.Na poziomie L1- L2-L3 krążek m/kręgowy bez zmian na poziomie L3-L4 ogólna wypuklina krążka m/kręgowego.ucisk worka oponowego,zwężenie zachyłków korzeniowych.Na poziomie L4-L-5okólna wypuklina krążka m/kręgowego z tylną pjm,ucisk zachyłkach korzeniowych kanału kręgowego oraz worka oponowego ,zwężenie otworów m / kręgowych .na poziomie L5-S1 ogólna wypuklina krążka m/kręgowego z tylną pjm,ucisk w zachyłkach korzeniowych kanału kręgowego oraz worka oponowego ,ciasnota otworów m/ kręgowych . Dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam lat 49

Witam serdecznie,

Badanie zobrazowało zmiany zwyrodnieniowe, chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię z uciskiem na korzenie nerwów rdzeniowych. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie.

Pozdrawiam.