Co oznacza taki wynik rezonansu kręgosłupa u 31-latki?

Wyniki rezonansu magnetycznego kręgosłupa LS pogłębienie fizjologiczne lordozy lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Obniżenie wysokości przestrzeni miedzykręgowej na poziomie L5-S1 oraz skrócenie sygnału krążków miedzykręgowych na poziomach L4-L5 i L5-S1. Na poziomie L5-S1 przepuklina tylna centralno-prawoboczna krążka miedzykregowego szerokość 6,22 mm. Na poziomie L4-L5 przepuklina tylna centralna krążka miedzykręgowego szerokości 4,7 mm. Powodują one zwężenie światła otworów miedzykręgowych i zwężają światło kanału kręgowego do 9mm.Zmiany te modelują i uciskają worek oponowy. Uwidoczniony odcinek rdzenia bez gliozy. Stożek końcowy rdzenia na poziomie L2. Drobne nawarstwienie kostnej na krawędziach trzonów kregiwych lędźwiowych. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykręgowych. W trzonach kręgów L5 i S1 zmiany typu Modci I

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI zobrazował u Pani chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Konieczna wraz z wynikami konsultacja z lekarzem prowadzącym lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.